Lean vadovo nuoma

Jei nesate „naujokai“ Lean srityje, jums gali prireikti sistemingos pagalbos savo komandoms įveikiant sudėtingas problemas. Mums patinka metafora, kad Lean sistema yra kaip vaikų pastatyta smėlio pilis prie jūros, kurią kasdien reikia atstatyti iš naujo, nes ją nugriauna lietus, vėjas ir bangos… Tie, kas turi patirties Lean srityje, puikiai žino, kiek daug šioje metaforoje yra tiesos. Kažkas turi kiekvieną dieną užtikrinti, kad viskas, kas pasiekta „nenugrius“, o „pilis“ kasdien bus atstatoma vis tobulesne forma. Tai, visų pirma, Lean vadovo darbas, kuriuo gali būti ir įmonės ar organizacijos direktorius, ar dedikuotas Lean lyderis, kuriam gali prireikti mokytojo. Kita vertus, surasti ir išlaikyti kvalifikuotą Lean vadovą įmonei gali būti sudėtinga ir brangu, todėl ši paslauga gali padėti sumažinti jūsų įmonės kaštus.
Mes galime jums padėti toliau kryptingai judėti su Lean diegimu įmonėje pasiūlydami išorinio Lean vadovo paslaugą.

Kaip tai veikia?

  • Atliekame Lean pažangos auditą ir nustatome sritis, kurioms reikalinga pagalba ir identifikuojame žinių ir įgūdžių poreikį komandoms. Ši paslauga yra nemokama.
  • Susikalibruojame su vadovų komanda, parengiame ilgalaikes veiklos gaires, suformuojame komandas, atsakingus darbuotojus ir viską, ko siekiame, vizualizuojame „karo kambaryje“ (Oobeya); 
  • Standartizuojame kasdieninės ir savaitės komunikacijos metodus tarp komandų ir Lean vadovo;
  • Standartizuojame problemų sprendimo ir tobulinimo formatus (metodus) priklausomai nuo to, kokiame vadovų lygmenyje šios problemos turi būti sprendžiamos. Tai ypač svarbu, jei turi įdiegtą kasdieninių susirinkimų sistemą – Asaichi.
  • 1 darbo dieną per mėnesį Lean vadovas dirba su komandomis ir lyderiais: vyksta teoriniai ir praktiniai mokymai, ugdymo sesijos, kaizen įvykiai, problemų sprendimas ir t.t.
  • 8 valandas per mėnesį nuotoliniu būdu pagal sutartą ir atsikartojantį grafiką Lean vadovas suteikia pagalbą ir konsultacijas komandos ir lyderiams „karo kambaryje“, kad būtų užtikrinta nuolatinė pažanga ir veiksmų logika bei kontrolė.
  • Lean vadovo kompetencijos sritys: nuolatinis tobulinimas (angl. continuous improvement), gamybos ir paslaugų planavimas, išlyginta gamyba – Heijunka (tai veikia ne tik gamyboje, bet ir paslaugose, ofiso procesuose), planavimo, tiekimo grandinės, kokybės valdymo – Jidoka, gaminių ir paslaugų vystymo, konstravimo-projektavimo, personalo valdymo tobulinimas ir kt.
  • Visą laiką dirbsite tik su vienu ir tuo pačiu Lean vadovu, kuris turi daugybę metų patirties tarptautinėse įmonėse, kuris turės atsakymus į bene visus jums svarbius klausimus.

Lean vadovo nuoma – itin efektyvus būdas siekti aukščiausio procesų tobulumo lygmens (Operational excellence)